BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie darbą ten, kur jo nieks neieško

Kai prieš pusantrų metų darbo biržoj pasakiau, kurioj šaly norėčiau ieškotis darbo, moterėlė iš įdarbinimo Europos Sąjungos šalyse skyriaus į mane pažiūrėjo taip, lyg man būtų ne visi namie. O dabar sau ramiai minu to paties mažo miesto asfaltu dengtus šaligatvius, vos per aštuonias minutes autobusu pasiekiu savo kompanijos biurą, kuris yra pačioje šio miesto širdyje. Su kolegom per pertraukėles rūkau iš butioko vogtas cigaretes, o pirmosios darbo savaitės penktadienį sugebu žiauriai linksmai prisigert su keliais vyrukais iš kompanijos ir net nueit į tokį beveik klubą pasišokt. Bendradarbiai iki šiol negali patikėti, kad laisvai šneku ir beveik viską suprantu jų šalies kalba, tad bendrauja su manim angliškai. Tiesa, kai kurie jų lieka pasimetę, nes mano vardas jų šalyje irgi yra paplitęs.

Ir aš pirmąkart gyvenime dirbu darbą, kuriame kažką išmokti trunka daugiau nei vieną dieną, kiek paprastai užtenka - jei apskritai reikia - dirbant pardavėja, indų plovėja ar padavėja. Mano visi planai čia numirt iš bado, prasigert ar su aukštuoju, ir net ne pirmos pakopos, dirbt totaliai šūdiną darbą žlunga. Ir aš jaučiuosi fakin’ laiminga, šiek tiek didžiuojuos savim, galvoju, ką galėsiu sau leisti (ir ko neleisti) gaudama gan padorų atlyginimą. Pirmosiomis darbo dienomis su dviejų metų sutartimi pasiimu kelių gabalų vertės išmanųjį, ir mano įsipareigojimas šiai šaliai dar labiau sustiprėja.

Ir aš dabar noriu kiek pasiskųsti. Kamon, kodėl žmonės galvoja, kad gyvendamas mažoj šaly užsienietis būtinai turi studijuot, o jei jau nestudijuoja, tai tada jo antra pusė gyvena čia? Toks jausmas, kad tik palikusi savo vyrą turėjau tekinomis lėkti į gimtąjį kraštą ir ieškot ten darbo, vyro, ištekėt ir susilaukti vaikų. O aš norėjau kažkaip sunkiau, aplinkkeliais, kitaip, norėjau kažkaip save iššaukti į kovą su gyvenimu ir ją laimėt. Nors teko įdėti gana daug pastangų, man pavyko.

Tai - pirmas darbas gyvenime, kuriame jaučiuos kaip namie.

_____________

O kaipgi be vyrų, ką? Šiandien vakare undergroundinis pankroko vakarėlis, į kurį atvažiuoja labai gražus vyras iš sostinės. Man reikia įkvėpimo rašyti. Gražūs vyrai tam labai tinka.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (2) | “Apie darbą ten, kur jo nieks neieško”

  1.   Vanile rašo:

    :)

  2.   momo rašo:

    Wow. Sveikinu myliu bučiuoju! :)

Rašyk komentarą