BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Begėde, begėde

Girdžiu, kaip jis skuta bulves ir ruošiasi kepti jau pasimarinavusią mėsą meditacinės muzikos, retsykiais pertraukiamos jo kalba kažką burbuliuojančios laidų vedėjos, fone. Jis grįžo dviem dienom anksčiau iš kito miesto, kuriame dabar nežinia kiek laiko dirbs, nes aš sergu ir mane reikia slaugyti. Jam pravėrus namų duris pakankamai vėlų trečiadienio vakarą, kiek sutrinku. Lyg ir turėčiau džiaugsmingai sušukt o, mano meile, tu čia! ir pribėgusi savo šypsniu įsisiurbt jam į lūpas, bet išgaliu tik savo jau savaitę iki negalėjimo užkimusiu balsu tarstelti labas, ko taip anksti?

Paskui aš jam liūdnai sakau, kad jau tikrai pavargau nuo namų. Nuo šiurpaus, tiesiai priešais sofą esančio fototapeto su mediniu langu ir už jo esančiais apšerkšnijusiais kalnais - galbūt Prancūzijos Alpėmis, o gal Pietų Amerikos Andais; nuo savo nuolat prie šaldytuvo maisto kiaulijančios juodos katės; nuo galybės neparašytų esė, nes humanitariniuose, pasirodo, egzaminų beveik nebūna, o man su savidisciplina yra labai prastai.

Paprašau nupirkt kalėdinio vyno ir mandarinų, nes noriu šiek tiek atsipalaiduoti, bet negaliu gerti nieko šalto. Mums begurkšnojant ir bebalsiai stebint reklamines pauzes tarp televizijos laidų, parašo tas, kurio nuo sekmadienio nebegaliu išmest iš galvos. Bandau nematyt žinutės, bandau vaidint dorą moterį, bet smalsumas nugali, ir štai aš - jau pokalbio reveransuose. Šalimais sėdintis vyras piktai šnairuoja ir bando išgaudyti mano negrabiai gliaudomus žodžius (mokymosi tikslais rašinėjamės tik jo šalies kalba, kurią moku dar tik varganu A2 lygiu). Galiausiai susirenka į svetainę persineštus patalus ir nieko netaręs išsliūkina miegoti.

O mes kalbamės apie tai, kas būtų, jei man tektų išsikraustyti iš šio ne mano buto, ir jis nedelsdamas man sako aš tau padėčiau. Mes kalbamės apie tai, kas būtų, jei daugiau nebesusitiktumėm. Jis tik lakoniškai tarsteli, jog būtų labai liūdna.

Begėde, begėde, kada visos tavo aistros pavirs tik legendomis ir mitais apie neegzistuojančią šalį? Tau juk jau visi 25.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą